Cieszymy się, że tu jesteś!

Usłyszałeś nas?

4FSK - 437.600 MHz, APRS - 432.500 MHz, SSTV - 144.500 MHz

Koniecznie:

Wydarzenia!

W dniach 25-31 lipca, w miejscowości Lubogoszcz koło Sławy, odbęda się loty organizowane przez Marka SP6QKM oraz Rafała SP3ET. Link do wydarzenia. Z tej okazji zostaną wysłane Puzzle SSTV, z których powstanie jeden wielki obraz. Aby ułatwić Wam to zadanie przygotowaliśmy paczkę z plikiem HTML oraz przykładowymi obrazami. Paczkę należy pobrać. Po pobraniu wypakować, a następnie według przykładu przekopiować wybrane obrazy oraz zmienić im nazwy. Uruchamiając plik: index.html przeglądarka podpowie nam jakich obrazów brakuje. Więcej informacji w instrukcji: instrukcja.pdf

 

Oczywiście w razie problemów proszę pisać pod www.raportRX.pl/kontakt.

 

Dla pierwszego zestawu SSTV będą potrzebne numery zdjęć: 2, 4, 7, 9, 10, 12

Dla drugiego natomiast SSTV będą potrzebne numery zdjęć: 3, 5, 6, 8, 11, 13

 

Informacja o starcie pojawi się na stronie Facebook RadioSondy Polska (link do strony) oraz czatach grupowych.

 

Balony trzeba śledzić na częstotliwości 144.500 MHz. Więcej można przeczytać w sekcji częstotliwości oraz programy jakie potrzeba aby zdekodować obrazki.

 

Pliki do pobrania

instrukcja.pdf

instrukcja.zip

pliki na dysku Google

Troszkę o nas

Balony stratosferyczne mogą być używane w różnych celach. Napełnione helem bądź wodorem wznoszą się na wysokość nawet 35 km n.p.m. Dostarczają nam nie tylko informacji pogodowych, ale mnóstwo frajdy. Jeszcze większą jeśli wiemy gdzie nas słychać i jak 😉. Nadają z różną mocą i różne dane. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Czasami organizujemy akcje dyplomowe za odbiór obrazków SSTV. Przesyłając do nas taki raport w nagrodę przesyłamy spersonalizowany dyplom. Jeśli jesteś na początku swojej kariery w zakładce częstotliwości zostały opisane programy oraz częstotliwości na jakie trzeba dostroić swoje odbiorniki.